Csoportos családállítás Tánczos Mihállyal
október 19 @ 2:00 du. - november 16 @ 8:00 du.
Hiszem, hogy a mező tudja, mit kell tenni, nekünk csak teret kell hagynunk a szabad áramlásnak.
Csoportos családállításra várunk szeretettel!
Mikor érdemes a családállításhoz fordulni?
✔ Ismétlődő önsorsrontó történetek
✔ Krónikus betegségek
✔ Hosszú éveken át tartó megmagyarázhatatlan rossz érzés
✔ Amikor valaki felismeri, hogy valamit rosszul csinál rendszeresen, de nem tud változtatni rajta
✔ Amikor már több párkapcsolat végződik ugyanúgy
✔ Ismétlődő rossz helyzetek, kudarcok
✔ Amikor az érintett családjában ismétlődő sorsok fedezhetők fel
✔ Amikor valami nagyon súlyos trauma éri az embert (erőszak, molesztálás, árulás)
A családállítás menete
A családállítás történhet csoportban vagy egyéni állításként. Az első hatékonyabban működik, de a módszer eredményesen alkalmazható egyéni állításként is.
Aki családállítást kér, annak elsőként a témáját, a problémáját kell megfogalmaznia. Ezt már érdemes előre megtenni, hadd érlelődjön. (Például: Ismétlődő vagy hirtelen párkapcsolati problémák, családi konfliktusok, komoly veszteség érte, súlyos betegség, ismétlődő „balsors”). A túl általános kérdés azért rossz, mert elviheti a figyelmet a legégetőbb problémáról.
A csoportvezető kérdezhet meghatározó eseményekről, ami az állító családjában történt. Ilyen lehet például: korai, vagy hirtelen halál; bűncselekmény; kitagadás; örökbefogadás; korábbi kapcsolatok, házasságok; vagyonvesztés; elmebetegség.
Ezután a kliens kiválasztja és elhelyezi a térben azokat a csoporttagokat, akik őt és családtagjait fogják képviselni. Ez úgy történik, hogy az állító odamegy valakihez a családállítás során, akit arra szeretne megkérni, hogy képviselje édesanyját és azt mondja: Kérlek, képviseld az édesanyámat! Ha a csoporttag ezt elfogadja, akkor az állító hátulról a vállait megfogja és elhelyezi őt a térben érzései szerint, majd megismétli: Te képviseled az édesanyámat. Ellépve, rátér a következő képviselő választására, felkérésére, elhelyezésére. Az így történő családállítás után, a kliens visszaül a vezető mellé, és csak figyel. Természetesen ha ezt valamiért a kliens nem szeretné, az állítást vezető is megteheti.
A képviselők bizonyos fizikai- és lelki érzeteket, érzéseket élnek át a térben a családállítás folyamata alatt. Ezek megkérdezésével (olykor csupán a testbeszéd leolvasásával) tájékozódik a családállítás vezetője arról, hogy milyen kapcsolatok, viselkedési módok, minták, és kötődések vannak a családban. Oldó mondatok (mozdulatok) segítségével, képviselők helyének megváltoztatásával, hiányzó személyek behozatalával dolgozik a szisztematikus családállító a családállítás során. A megfelelő rendben a családtagok képviselői jól érzik magukat.
A családállítás során, leginkább a végén az állító beállhat saját képviselője helyére, így belülről is átélheti a változások hatását.
Az egyéni állítás leginkább abban különbözik a csoportos családállítástól, hogy a képviselőket papírkorongok helyettesítik.
Hogyan készülj a családállításra?
A csoportos családállítás a legtöbb esetben egész napos programot jelent. Az állítást kérő a saját kérdésén túl mások kérdésében segítőként beállhat. Érdemes élelemmel, folyadékkal készülni. A teremben szőnyeg van, hogy a mozgásokat (pl. ülés, letérdelés, fekvés) nyugodtan meg lehessen tenni. Kényelmes, laza ruhát szoktam javasolni, nyugodtan lehet hozni párnát, takarót.
Árak:
Csoportos: Év végéig 18 ezer Ft/fő állítóként, 9 ezer Ft segítőként
Bejelentkezés:
Bővebben a családállításról és a csoportvezetőről:
Ami a lelket megbetegíti és ami meggyógyítja – Tánczos Mihály írása a családállításról